Neuroetika – od lečenja do Kiborga
Kada je u pitanju nauka, svako otkriće predstavlja i večnu dilemu – pomoć ili zloupotreba? Gde je granica?
Moždana smrt i transplatacija organa
Moždana smrt nije koma. Moždana smrt je klinička i pravna definicija smrti. Lekari je utvrđuju striktnim neurološkim testom
Savremeni tretman mozdanog udara
Moždani udar je katastrofa koja se može sprečiti i lečiti.
Degenerativne bolesti nervnog sistema
Pod degenerativnim bolestima centralnog nervnog sistema podrazumijevaju se bolesti kod kojih dolazi do postepenog propadanja nervnih ćelija.
Psihoneuroimunologija
Psihoneuroimunologija je nova medicinska disciplina, koja se bavi proučavanjem fizičkog i psihičkog integriteta organizma, zasnovanog na održavanju dinamičke ravnoteže, homeostaze, i dejstvu složenog skupa reakcija nervnog, endokrinog i imunološkog sistema.
Moždani udar, masovna nezarazna epidemija
Moj poslednji susret sa dragim prijteljem Doderovićem. Velika čast što sam ga poznavala, tuga što nije medju nama.
Stres i imunološki sistem
Kad smo pod stresom ni naš imunološki sistem ne funkcioniše kao inače jer telo oslobađa hormone poput adrenalina, dopamina, noradrenalina i kortizola.
Kursevi za lekare i psihologe novembar/decembar
Kursevi omogućavaju sticanje znanja i savladavanje praktičnih veština kroz rad sa pacijentima, pod nadzorom predavača i mentora.
Etika, bioetika, neuroetika i izazovi sadašnjeg doba
Bit morala sastoji se u univerzalnom vazenju moralnog pravila I u pridrzavanju univerzalne moralne norme u konkretnim zivotnim situacijama.
Neurologija i Covid
Koronavirusi su uobičajeni uzroci obično blagih do umerenih oboljenja gornjih disajnih puteva, poput prehlade, sa simptomima koji mogu uključivati curenje iz nosa, groznicu, grlobolju, kašalj ili opšti osećaj bolesti. КOVID-19 je zarazna bolest…